Gondwana – it’s in the art of telling stories.

Gondwana – it’s in the art of telling stories.

The Narrative Namibia waad nou al 'n bietjie meer as 'n jaar in die diep waters van e-handel. Kyk hier na ons herdenkingsblog vanaf November Chapter 1

Iets waarvan baie van ons lojale (en nuwe) gebruikers dalk nie bewus is nie, is dat The Narrative Namibia 'n afstammeling is van 'n ietwat ouer storie. Terwyl ons fokus is die kuns om stories te vertel, het ons voorganger 'n paar treë terug gegee met die fokus op stories vertel en natuurlik om te verseker dat ons eintlik het stories om te vertel.

Gondwana Collection Namibia het in 2021 sy vyf-en-twintigste verjaardag gevier. 'n Herdenking wat geleentheid gebied het om die stories van toe en nou te onthou en te geniet, maar ook om vorentoe te kyk en te wonder waarheen die pad hierdie eg Namibiese handelsmerk gaan neem.

Toe die eerste beleggers by hul oorspronklike AJV-vergadering, in die diep suide van Namibië, ontmoet het, twyfel ek of hulle ooit kon begryp wat hierdie maatskappy sou word. Die oorspronklike bedoeling was om 'n toerismebestemming te skep om gaste in die groter Visrivier-canyon-area te huisves, en hierdie inkomste sou gebruik word om die pragtige landskap waarin die eiendom hom bevind het te herleef. Hier staan ons nou, amper 26 jaar later en een (1) lodge in die suide van Namibië het in 47 verblyfaanbiedinge regoor die land verander. Insluitend motorhuur, reisagentskap, aanlyn reisagent en die lieflike Narrative e-handelswerf. Hier is ons, twee jaar nadat die Covid-19 uitgebreek het, en hoewel ons dalk nog nie floreer nie, beweeg ons steeds. Gondwana Collection Namibia bly 'n baken van hoop vir soveel Namibiërs.

Wat jy as leser moet verstaan, is dat Gondwana nie 'n handelsmerk is waarmee Namibiërs hulself assosieer nie, want daar is 'n wye verskeidenheid verblyfopsies of motors onder ons sambreel beskikbaar. Wanneer mense die Gondwana-hand sien – hulle weet daar is soveel meer daaraan as wat hulle op die oog af sien.

Na 'n herhandelsmerk in 2015 - het die Gondwana Collection Namibia-handelsmerk 'n stap weg van 'wat was' en na 'wat kan wees' geneem. Daardie Gondwana-hand is bedoel om dit te verteenwoordig wat mense goed en uniek mens maak. Die verskillende klein klippies wat deel vorm van die visuele is geïnspireer deur die harde, droë landskappe van ons land. Waar die verskroeide, dorstige aarde uitmekaar kraak en elke klippie uniek is, en eie aan homself. Gekoppel terug aan miljoene jare se geologiese geskiedenis; getuig vir ons voorvaders en ook vir die agterkleinkinders wat ons nog moet voorstel. Elke klippie is steeds uniek en spesiaal, om nooit deur enige kombinasie van gevalle herskep te word nie.

Net so het ons die konsep van die hand self. Pragtig gekoppel aan die handelsmerk se filosofie van balans tussen sosiale verbintenisse, finansiële behoeftes en omgewingsverantwoordelikheid. Hier skakel die individualiteit van die menslike hand in by die unieke maar altyd teenwoordige, Heart Line, Headline en Life Line. Dit simboliseer ook betrokkenheid, groet en verbindings binne gemeenskappe.

Vir ons simboliseer die hand hierdie benadering tot die lewe, en daarom het ons 'n reeks alledaagse leefstylprodukte met hierdie logo geskep. Sommige produkte is prakties, sommige snaaks en sommige kan daaglikse aksies of take pragtig verryk. The Gondwana Collection Lifestyle Range is tegnies die verpersoonliking van ons dieper doel.

Behalwe die visuele elemente, die woord Gondwana self is nogal 'n gelaaide term, aangesien dit afkomstig is van die superkontinent Pangea, uit die prehistoriese era. Gondwana was die naam van die suidelike halfrond van die superkontinent. So hier het ons weereens 'n verwysing na geskiedenis, maar ook die "samehorigheid" deur die verbindings tussen die verskillende kontinente van die wêreld vandag.

Uiteindelik gaan Gondwana Collection Namibia alles oor verbindings deur stories. Die stories wat ons spanne onder mekaar deel, of tussen werknemer en gas. Of die stories wat gaste met mekaar deel na aanleiding van 'n ervaring. Gondwana is in die besigheid van ervarings en deel. En dit is iets waarop ons baie trots is.

Vir sommige van ons spanlede bied Gondwana 'n beroep, en dit is heeltemal in orde en aanvaarbaar. Ander lede van dieselfde span het in die dieptelose konyngat van hierdie handelsmerk geglip waar elke dag 'n nuwe en unieke reis bring. Waar jy wonderlike verskillende mense ontmoet en vereis word om nuwe vaardighede te ontwikkel. Maar dit is deel van die magie. Dit is wat Gondwana, Gondwana maak. Maar dit is ook wat ons, Gondwanians maak. En net soos Alice and the rabbit and the Mad Hatter – “ons is almal mal hier”. En dit bly wonderlik vreemd.

By Gondwana lag ons en deel en leer en leer. Ons vertel stories, ons luister na stories en ons skep ons eie stories. Ons val, en ons staan op, en ons doen dit saam. Welkom by Gondwana – wat is jou storie?

Geskryf deur Jescey Bekker

Lees meer

John Ndevasia Muafangejo

John Ndevasia Muafangejo

How small things bring big joy: flowering stones

Hoe klein dingetjies groot vreugde bring: blomklippe

Opmerkings

Wees die eerste wat kommentaar lewer.
Alle kommentaar word gemodereer voordat dit gepubliseer word.